Merdiven Korkuluğu

Korkuluklar evimizde,bahçemizde ve yaşam alanlarınızın bir çok yerinde olması gerekir. Özellikle pencerelerimize takılması gereken korkuluklar çeşitli tehlikelere karşı önlem almak demektir. Pencerelerinize takılacak olan korkuluklar içeride yaşayan evin küçük bireyleri için önemlidir. Çocuklarınızın güvenliği için özellikle yüksek dairelerde oturan kişiler için kesinlikle alınması gereken önlemlerden biridir.
merdiven korkuluğu modeli
Merdivenlerde de bulunan korkuluklar da çeşitli ev kazalarının meydana gelmesini engellemektedir. Alçak katlı binalar içinde aynı şey söz konusudur. Alçak binalarda oturan bireylerin en önemli problemi olan hırsızlık vs. konularında önlem alması için pencerelerine korkuluklar taktırılmalıdır. Bu evin güvenliği açısından artı bir önlemdir. Pencerelerinize korkuluk taktırdığınız taktirde daha güvenli bir şekilde yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Rahatlıkla evinizi korumaya alabilirsiniz. Ayrıca bunun yanında pencere ve kapılarınıza taktıracağınız korkuluklar kısmen önlem almak demektir.
merdiven korkulukları
Özellikle son dönemde çok fazla tercih edilmeye başlayan bir yapı sistemi olan küpeşteler, eski dönemlerde de sürekli olarak kullanılmaktaydı. Ancak bahsettiğimiz olay yeni nesil özellikle alüminyumdan imal edilen korkuluk sistemleridir. Temel olarak havuz kenarı, merdiven, balkon gibi mekanlarda düşmeyi engellemek, emniyeti sağlamak amacıyla kurulan güvenlik sistemleri olarak bahsedebileceğimiz bu yapılar isim olarak küpeşte, korkuluk veya trabzan olarak kullanılırlar. Bu isimlerin birbirlerinin aynısı olduğunu belirtmekle beraber birkaç bilgi daha verecek olursak korkuluk sistemlerinin farklı birçok çeşidi olduğundan öncelikle bahsedebiliriz.
merdiven korkuluğu
Bugün bulunduğumuz mekanda merdivenlerden inerken tutunduğumuz korkuluklar, balkon veya teraslarda düşmeyi engellemek için kurulan korkuluklu sistemler, belli bir alanın sınırlanmasında kullanılan duvar dışındaki sistemler ve daha aklınıza gelen veya karşınıza çıkan birçok korkuluk sistemleri estetik şekillerde küpeşte sistemleri ile uygulanabilmektedir. Klasik beton balkon duvarlarından daha estetik ve ince bir görünüme sahip korkuluk sistemleri bu yapılarınıza güvenlikle beraber estetik değer de katar.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: