Ahşap Ev

İklim değişikliğinin ve küresel ısınmanın çokça konuşulduğu günümüzde yapı ve yapı malzemeleri en baş sıralardadır. İnsanlık tarihinden bu yana hep doğa ve insan arasında önemli bir rol oynayan ahşap milenyumdan sonra yapı malzemesi olarak kullanılması ile ilgili çok ciddi atılımlar yapılmıştır. Ahşap artık başta yapı malzemesi olmak üzere hak ettiği konuma yeniden oturmuştur.
Ahsapev
Bütün bu gelişmeler dahilinde dünyada ve bir zamanlar yurdumuzda çok yaygın olarak kullanılan ahşap evler insanlar tarafından yeniden eski önemini kazanmıştır. Bu amaçla AYTÜRK MİMARLIK olarak tek eksiğimiz olan ahşap evi de bünyemize kattık. Aytürk mimarlık kendi bünyesinde bulundurduğu ahşap ev konseptinde, teknoljinin çıkardığı son sistem makinalarla üretime geçmiştir.
Ahsapevim
Ömrü belirleyen ağacın kesim şeklinden tutun, ağacın cinsine, Fırınlanma derecesine, Emprenyenin kalitesine göre değişebilir. Ağacın kalitesi çok önemlidir Türkiye’de genelde yurt dışından ithal çam ağacı kullanılır. Maalesef Türkiye’de ki ormanlarımızın kesilerek biteceğinden korkulduğundan bizim iklimimize has özellikteki ağaçlarımızı kullanamıyoruz. Burada mühim olan profosyonel ormancılık yapabilmek, kesilip yerine fidan dikilmeyen ormanlar elbet tükenir.
Ahsapevler
Ahşap ev modelleri ithal gelen çamın özellikle bataklık çamı yani lifli çam olması evinizin kalitesi açısından önemlidir. Çünkü lifsiz ağaçlar çatladıklar zaman ayrılarak ahşabın taşıyıcılık niteliğinin bozulmasına neden olabiliyorlar. Ahşap ev kalitesini etkileyen faktörlerden biri de ahşap malzemelerin fırınlanmasıdır bunun farklı yöntemleri vardır. Izgara üzerine ahşapların dizilip hava sirkülasyonu ile soğuması yada sıcak bir fırına atılım nem oranının %16-18 e çekilmesi gibi tabiki sağlıklı olan fırınlanmasıdır.
Ahsapevmodeli
Yine ahşap kalitesini arttıracak bir yöntem haşeri ve mantar ilaçlamasının yani Emprenye’nin düzgün bir biçimde uygulanmasıdır, Emprenye uygulamasının iki yolu vardır, Vakumlu eprenye ile daldırma emprenye Aralarındaki fark biri yüzeysel kabuğa işlerken, diğer uygulamada mantar ve haşereye karşı ahşabı koruyan emprenye ahşaba tam olarak işler Görünüşte her firma bunları yaptığını söyler, fakat bu uygulamaları ne şekilde ve hangi kalite malzeme ile yaptığını dile getirmez. Ahşap ev alırken bu detaylara dikkat etmek gerekir. ahşap ev fiyatları Özellikle firmalardan ahşapa doğal açık rengin uygulanmasını isteyin, böylelikle firma size kalitesiz bir ahşap satamaz. Koyuya boya ile boyanan bir ahşap evle ilgili aklınıza soru işaretleri gelebilir neden acaba ahşapın ayıbını mı kapamaya çalışıyorlar? Ahşap evlerde boya çok önemlidir.
Ahsapevsistemi
15 gün gibi kısa bir sürede kendi proje tasarımlarımız içerisinden seçilen modellerimizi teslim edebilecek kapasiteye ulaşmıştır. Kültürümüzden ve tarihimizden edindiğimiz tecrübe,teknolojiden aldığımız kalite ve hızla artık özlemini çektiğimiz evler size bir telefon kadar yakın.

BİLGİ İÇİN ; 0535 356 37 25 – 0533 966 28 57 Özkan DEMİRCAN
Ahsapev1
Ahsapev2
Ahsapev3
Ahsapevim

BİLGİ İÇİN ; 0535 356 37 25 – 0533 966 28 57 Özkan DEMİRCAN

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

One thought on “Ahşap Ev

  1. erkan 22 Ocak 2017, 22:34 Reply

    rica etsem evin proje sini mail olarak atarmisiniz tsk ederim

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: