Dik Merdiven

Dik çıkar merdiven tamamen firmamız tarafından geliştirilen bir sistemdir. Normal merdivenlerde merdiveni bir yere yaslamak gerekmektedir. Dik çıkar merdiven ise özel ayakları sayesinde her türlü zeminde kullanılmaktadır. Dik çıkar merdiven çalışma sistemi ise merdiven ayakları, merdiven ayak yayı, ana gövde, basamaklar, bilyeler, gövde kanalları, hareketli tırmanıcılar, ayak ayar mekanizması ve merdiven taşıma kolundan oluşur. Hareketli tırmanıcılara bağlı bulunan bilyeler gövde kanalları içerisinde hareket ederek tırmanıcılara hareket kazandırır.
Dik Merdiven
Sistem, insan kuvveti ile çalışmaktadır. Hareketli tırmanıcılar üzerinde ayaklarını yerleştiren kullanıcı, ayaklarını ileri geri hareket ettirerek basamaklar üzerinde yukarı doğru tırmanır. Durmak istediği yükseklikte ise tırmanıcıyı basamağa oturtarak sabitler. İniş için de aynı işlem ters olarak uygulanır. Her zeminde kullanılabilir.

Dik çıkar merdivenin avantajları nelerdir?

Merdiveni bir yere yaslamak, sabitlemek gereklidir. Dengede durması zordur. İş yapmayı zorlaştırır. Araç gereç taşıması zordur. İnip çıkması zordur. Yanlış basamağa yada boşluğa bastınızda düşme tehlikesi vardır. Merdiveni bir yere yaslamak gerekmez. Özel ayakları ile her yerde sabit durabilir. Dört ayağı ile yere sabitlendiği için dengede durması kolaydır. Emniyet kemeri ile merdivenden düşmeniz engellenmektedir. Merdivene takılan özel aparatlar ile 20 kg kadar her türlü araç gereçi rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Merdivene çıkmak ve inmek kolaydır. Ayaklarınızı ile geri hareket ettirerek basamaklar üzerinde ilerleyebilirsiniz.

Dik çıkar merdiven nerelerde kullanılır?
Dik çıkar merdiven bahçelerde, kapalı mekanlarda, boyama işlerinde, yüksekler yerlere ulaşmakta, kısaca ulaşmak istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Dik Merdiven” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s