Duman Tahliye Kapakları

Duman Tahliye Kapağı; Tüm binaların öncelikli konularından biridir.Gerekli önlemler alınmadığında sonuçları ağır olmaktadır. Duman tahliye kapakları da bu önlemlerden bir tanesidir. Sadece duman tahliye kapağı yangının söndürülmesinde yeterli olmaz. Tüm sistemler ortak hizmet ettiğinde olumlu sonuca ulaşılır. Duman tahliye kapakları yangın anında devreye girerek dumanın tahliye edilmesini sağlar. Buda bina içinde dumanın yayılmasını engeller ve müdahalede bulunacak görevlilerin içeriye girmesine imkan verir.

1) Her 200m2’lik alanda 1 adet duman tahliye kapağı kullanılma zorunluluğu vardır. Toplam duman tahliye alanı seçtiğiniz duman tahliye kapağı özelliğine göre ortamda sprinkler kullanıldığında toplam alanın %0,5’i, ortamda sprinkler kullanılmamış ise toplam alanın %2’si kadar alan duman tahliyesi için çatıda boşluk açılmalıdır. Duman tahliye kapağını kullanılan açkı mekanizmaları sistemlerine açkı mekanizmaları bölümünden bakabilirsiniz.

Duman tahliye kapakları aynı zamanda doğal havalandırma ve aydınlatma olanağı verir. Kapaklar yangın sisteminden gelen sinyal ile yangın anında açılır. Ayrıca rüzgar ve yağmur sensörü ile kontrol edilir. Kapaklar yağmurda ve çok rüzgarda kendisini otomatik olarak kapatır.
dumantahliyekapagi

dumantahliyekapaklari

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: